Witrualna podróż - Czytelnia Zbiorów Specjalnych
Zapraszamy do udziału w Wirtualnej Podróży po Czytelni Zbiorów Specjalnych w Książnicy Cieszyńskiej.
więcejZapraszamy do udziału w Wirtualnej Podróży po Czytelni Zbiorów Specjalnych w Książnicy Cieszyńskiej.
więcejZapraszamy do udziału w Wirtualnej Podróży po Bibliotece Leopolda Jana Szersznika w Książnicy Cieszyńskiej.
więcejW przechowywanym w zasobie Oddziału w Cieszynie Archiwum Państwowego w Katowicach zespole Akt miasta Cieszyna występuje między innymi plakat...
więcejZapraszamy do udziału w Wirtualnej Podróży po Czytelni Zbiorów Specjalnych w Książnicy Cieszyńskiej.
więcejZapraszamy do udziału w Wirtualnej Podróży po Bibliotece Leopolda Jana Szersznika w Książnicy Cieszyńskiej.
więcejZapraszamy do odwiedzenia witryn projektu "Ochrona i konserwacja cieszyńskiego dziedzictwa piśmienniczego", prowadzonych przez poszczególnych partnerów.
więcejCesarski orzeł wieńczący laskę Ludwika Zinzendorfa, Pamiętniki kościoła ewangelickiego z 1809 roku, szulki wigilijne … Wymienione przedmioty skrywają wiele tajemnic a odkrycie ich zmienia nasze wyobrażenie o świecie.
więcejJednym z ważniejszych instrumentów promocyjnych wdrożonych w ramach projektu "Ochrona i konserwacja cieszyńskiego dziedzictwa piśmienniczego" jest ścieżka dydaktyczna o nazwie "Miasto książek" ....
23 stycznia 2009 r. w siedzibie Książnicy Cieszyńskiej nastąpiło podpisanie porozumienia, na mocy którego Książnica dołączyła do grona instytucji współtworzących Śląską Bibliotekę Cyfrową. Dokumentów, otwierający przed Książnicą Cieszyńską.....
więcejW ramach trwającego projektu "Ochrona i konserwacja cieszyńskiego dziedzictwa piśmienniczego" Książnica Cieszyńska poczyniła kolejne zakupy sprzętu niezbędnego w procesach konserwacji i renowacji zbiorów.
więcejZapraszamy do udziału w kolejnej podróży wirtualnej, tym razem po niezwykłym archiwum Konwentu Zakonu Bonifratrów w Cieszynie.
więcej12 stycznia 2009 roku Archiwum Państwowe w Katowicach podpisało umowę z firmą "Mikrofilm-Center, Digital - Center" z Poznania na wykonanie usługi polegającej na mikrofilmowaniu materiałów archiwalnych.
więcejW ramach projektu „Ochrona i konserwacja cieszyńskiego dziedzictwa piśmienniczego” przeprowadzono konserwację mapy Królestwa Czeskiego, należącej do Muzeum Śląska Cieszyńskiego. „Mapa geographica Regni Bohemiae”...
więcejZapraszamy do udziału w Wirtualnej Podróży po czytelni w Książnicy Cieszyńskiej.
więcejZapraszamy do udziału w Wirtualnej Podróży po pracowni introligatorskiej w Książnicy Cieszyńskiej.
więcejW ramach uczestnictwa, przez Książnicę Cieszyńską, w projekcie "Ochrona i konserwacja cieszyńskiego dziedzictwa piśmienniczego" unowocześniony został sposób monitorowania warunków w jakich przechowywane i udostępniane są zabytkowe zbiory.
więcejProjekt „Ochrona i konserwacja cieszyńskiego dziedzictwa piśmienniczego” to nie tylko konserwacja i zabezpieczenie zbiorów ale również ich promocja i udostępnianie szerszemu kręgowi odbiorców.
więcejW ramach dostawy sprzętu dla pracownik konserwatorskiej Książnicy Cieszyńskiej we wrześniu 2008 roku zakupiony został nowy laminator rolowy.
więcejW ramach projektu „Ochrona i konserwacja cieszyńskiego dziedzictwa piśmienniczego” w dniu 23 września 2008 zakupiony został skaner Canon MS 300 II.
więcejW dniu 19 sierpnia 2008 roku firma DIGITAL-CENTER rozpoczęła w Książnicy Cieszyńskiej realizację procesu dygitalizacji zbiorów
więcej